Uudised

26
jaan

PNH diagnostika ja DNA-indeksi määramine

ain.kaare, Kommentaarid: 0

Ühendlabori Immuunanalüüsi osakonna voolutsütomeetrialabor teatab tehnilisest valmisolekust alustada nii paroksüsmaalse nokturnaalse hemoglobinuuria (PNH) kui ka DNA-indeksi määramisega.

Eva Reinmaa kirjutab:

Lp hematoloogid,

 

soovin teid teavitada Ühendlabori Immuunanalüüsi osakonna voolutsütomeetrialabori tehnilisest valmisolekust alustada nii paroksüsmaalse nokturnaalse hemoglobinuuria (PNH) kui ka DNA-indeksi määramisega.

 

PNH diagnoosimisel määrame GPI-puudulike rakkude olemasolu nii erütrotsüütide kui ka granulotsüütide ja monotsüütide hulgast. Erütrotsüütide puhul on detekteeritavaks markeriks CD59. Granulotsüütide ja monotsüütide korral määrame GPI-puudulikke rakke kasutades bakteri modifitseeritud aerolüsiini (FLAER). Vastuses väljastame GPI-puudulike rakkude osakaalu normaalsetest rakkudest eraldi kõikide uuritud rakupopulatsioonide kohta. Analüüsitavaks materjaliks sobib EDTA- või hepariinilisandiga täisveri. Minimaalne uuritava proovimaterjali kogus on 2 ml. EDTA-lisandiga proovimaterjal säilib toatemperatuuril 24 tundi ja hepariinilisandiga proovimaterjal kuni 48 tundi.

 

DNA-indeksi määramisel võib uuritavaks materjaliks olla nii täisveri kui ka luuüdi. NOPHO-patsientidele on nõudeks luuüdi. Minimaalne vajalik proovimaterjali kogus on 2 ml. Katsutiks sobib EDTA-lisandiga katsuti. Proovimaterjal säilib toatmperatuuril kuni 48 tundi.

 

Kuna mõlemate analüüside puhul on tegemist uute analüüsidega, teen ettepaneku alustada nö mõningase üleminekuperioodiga. Sel ajal teostaksime analüüse tasuta, kuid mitte-üheselt mõistetavatel juhtudel ei väljastaks ametlikku vastust. Annaksime vastuse ja selgitused meili või telefoni teel. Sedasi saaksime kogemust tulemuste interpreteerimises ja võimalike probleemide lahendamises.


Saatekirja saate siit


Kommentaarid: 0

Lisa kommentaar

Email again:
Nimi:
E-mail:
Kommenteeri: